-

طراحی سایت مینیمال (مختصر و مفید) می تواند مشتری بیشتری جذب کند

طراحی سایت مینیمال (مختصر و مفید) می تواند مشتری بیشتری جذب کند
(Total 1 Votes : 5 of 5)

طراحی سایت مینیمال

چگونه طراحی وب سایت مختصر و مفید (مینیمال) می تواند در تجربه جذب مشتری موثر باشد؟

"هر چه کمتر باشد بیشتر است" - شما احتمالا این عبارت را چند بار شنیده اید. شما ممکن است مثل ما آن را به عنوان یک نوع "مینیمال ماندگاری" در نظر بگیرید.

این مانترا قطعا خود را به طراحی مدرن تبدیل کرده است، زیرا مینیمالیسم یکی از محبوب ترین فلسفه های طراحی است. از معماری تا مد،  اثبات شده که"هنر کمتر"  یک اثر مستحکم می گذارد.

هنگامی که ما در مورد مینیمالیسم در طراحی وب سایت صحبت می کنیم، به یک رویکرد طراحی اشاره می کنیم که به دنبال ساده سازی رابط کاربری و ناوبری وب سایت است. این کار با استفاده از تنها عناصری انجام می شود که هدف خاصی دارند، چه زیبایی شناختی و چه کاربردی.

ما بدون سر و صدا بسیاری از آیتم ها را تمیز و مختصر و مفید می کنیم. اصول مینیمالیسم، توجه طراحان وب را به خود جلب کرده اند و هنوز روند دیجیتالی را به طور مداوم انجام می دهند، اما اینکار بدون دلیل اصلا منطقی و خوب نیست. طراحی مینیمالیستی می تواند جذب کاربر را به میزان قابل توجهی افزایش دهد، که در مورد وب سایت های کسب و کار و فروشگاه های تجارت الکترونیک بلافاصله به جذب تجربه مشتری منجر می شود.

واضح تر از همه

مینیمالیسم در مورد خلاص شدن از عناصر اضافی و شلوغ کننده است که باعث می شود یک وب سایت تمیز و شیک بنظر برسد. گاهی اوقات ممکن است طراحان چیزهای زیادی را در نظر بگیرند، تا جایی که وبسایت یا ناتمام به نظر می رسد یا ناوبری اشتباه می کند زیرا عناصر زیادی پنهان هستند. این دقیقا مخالف طراحی مینیمالیستی است.

هدف اصلی طراحی وب مینیمالیستی بهبود قابلیت استفاده و ناوبری آسان است. در نظرسنجی که توسط Hubspot انجام شد، 76 درصد از مصرف کنندگان اعلام کردند که مهمترین عامل طراحی وبسایت این است که چگونه آن را برای آنها آسان می کند تا آنچه را که می خواهند پیدا کنند.

واضح بودن یکی از عوامل مهم برای یک تجربه کاربری آسان است و برای معرفی وضوح طراحی شما ابتدا باید از بسیاری از اختلالات بصری خلاص شوید. این جایی است که زیبایی شناسی مینیمالیستی ترد است.

با اجتناب از جزئیات بیشتر، دکمه ها و حواس پرتی های دیگر، شما قادر خواهید بود که بازدید کننده را کمک کنید تا در عرض چند ثانیه به چیزی که میخواهد هدایت شود. طراحان به منظور تأکید بر محتوا و هدایت بازدیدکنندگان به عناصر مهم در صفحه مانند دکمه CTA،طرح بندی ساده، فضای خالی (فضای منفی) و کنتراست متکی هستند.

ایجاد یک احساس خوب

شما اغلب می شنوید که وب سایت کسب و کار، چهره دیجیتال یک برند است. این واقعا بهترین راه برای بیان آن است، با توجه به اینکه کل حضور آنلاین و استراتژی بازاریابی محتوا در سایت شما شروع و پایان می یابد.

در حال حاضر، هنگامی که یک بازدید کننده در یک سایت قرار می گیرد با ظاهر، متن، رنگ و تصاویر - چه احساسی از کسب و کار  شما خواهد داشت؟


CXTech Innovate! فن آوری ها برای برنده شدن در سناریو تجربه مشتری
تنها 25 درصد از ابتکارات مشتری (CX) "برنده" هستند - قادر به نشان دادن ارزش کسب و کار و یا کسب مزیت رقابتی هستند. یاد بگیرید که چگونه نوآوری های فناوری CX می تواند موفقیت جذب مشتری را هدایت کند.

 

مطمئنا، آنها تصور می کنند که شما بی نظیر هستید یا برعکس تصور می کنند که احتمالا کاملا آماتور هستید. ظواهر بصری ایجاد ارتباطات قدرتمند در ذهن ما است؛ آخرین چیزی که می خواهید این است که مخاطبان خود را با دشواری و اضطراب همراه کنید.

وب سایت های طراحی شده در مد مینیمالیستی، احساس حرفه ای بودن را در نقطه ای قرار می دهند، به شما کمک می کند که یک مورد قانع کننده برای نام تجاری خود داشته باشید و منجر به مؤثر بودن آن شود. وب سایت براق با فضای کافی تنفس که به وضوح بر کیفیت و نه کمیت تمرکز دارد، نشان می دهد که شما در انجام کارهایتان و کسب اعتماد مخاطبان خود اعتماد دارید. شما همچنین می توانید پالت های رنگی را انتخاب کنید که طراحان از رنگ های کمتری استفاده می کنند که به خوبی با یکدیگر کار می کنند و به روانشناسی رنگی متکی هستند تا بصری حس اعتماد و قدرت را به دست آورند.

 

طراحی سایت مینیمال

 

وب سایت های سریع و ریسپانسیو

مینیمالیسم جای خود را در طراحی وب سایت مدرن کسب نکرده است؛ چرا که مردم به دنبال وب سایت های تمیز و سازمان یافته هستند. سلیقه ها متفاوت هستند و در پایان روز، عملی و قابلیت هایی است که روندهای عمده را به جای ترجیحات زیبایی شناختی بیان می کند. مینیمالیسم همچنان به حاکمیت وب بستگی دارد، زیرا این امر مستلزم گزینه های طراحی است که برای بهبود سرعت سایت و دسترسی به آن مطلوب است.

به دلیل واسطه های نامحدود و ناوبری ساده، وب سایت های مینیمالیستی برای بارگذاری سبک تر هستند، که آنها را سریع تر می کند. با آمار نشان می دهد که 47 درصد از مصرف کنندگان یک صفحه وب را در عرض 2 ثانیه بارگیری می کنند، می توانید ببینید که چطور انتخاب های مینیمالیستی در نهایت بر میزان لغزش و تبدیل تاثیر می گذارند.

همراه با عملکرد بهبود یافته، وب سایت های با طرح بندی ساده و ناوبری نیز بسیار انعطاف پذیر برای طراحی پاسخگو و بهبود UX تلفن همراه است. طراحی برای سرعت، قابلیت استفاده بهینه و انعطاف پذیری برای دستگاه های مختلف، برای بهبود وب سایت های جستجوگر اینترنتی و به دست آوردن رتبه بندی موتورهای جستجو بالاتر است.

در نهایت، وب سایت های مینیمالیستی نه تنها سبک تر و ساده تر هستند، بلکه طراحی ساده آنها را نیز آسان تر می کند. تمام این قطعات در هم ادغام می شوند و برای طراحی یک وب سایت طراحی شده اند.

عناصر اصلی می توانند ابزار بصری قدرتمند باشند

هر چه کمتر باشد بیشتر است، هر عنصر قادر به روشن شدن است. این که آیا این نوار ناوبری، تصویر قهرمانانه، فونت، دکمه CTA یا هر چیز دیگری که به ذهن می آید، به ما می آموزد، مینیمالیسم به ما می آموزد که هر عنصر باید یک هدف متمایز و موجه داشته باشد.