-

سوالاتی که باید از یک شرکت طراحی سایت بپرسید

سوالاتی که باید از یک شرکت طراحی سایت بپرسید
(Total 2 Votes : 3 of 5)

در دنیای امروز اینترنت اغلب اولین راه ارتباط بین شرکت ها و بازار است. بنابراین حضور آنلاین اولین گام منطقی برای بسیاری از کارآفرینان و سرمایه گذاران است است.

تبلیغات

هنگامی که شما یک کسب و کار جدید را شروع می کنید اولین چیزی که همه از کار شما می بینند و راجع به آن قضاوت می کنند تبلیغات شما است. و اولین چیزی که مشتریان از تبلیغات شما می بینند وب سایت شماست. هرگز قدرت طراحی سایت را دست کم نگیرید. اگر شما وب سایت خود را به درستی طراحی نکنید این مسئله ممکن است آسیب های زیادی به کسب و کار شما وارد کند.

بنابراین، اگر شما یک پیش زمینه فکری درباره طراحی وب سایت نداشته باشید ممکن است در انتخاب خود اشتباه کنید. در اینجا چند سوال مهم را از طراح سایت خود بپرسید.

 

از طراح سایت بپیرسید که آیا دامنه را به نام من ثبت می کنید؟

همیشه مطمئن شوید که حقوق کامل به عنوان صاحب امتیاز دامنه (آدرس وب سایت) را خواهید داشت. بعضی شرکت ها و یا طراحان وب سایت دامنه ها را به نام شرکت خود ثبت می کنند و بعدها برای انتقال به شما هزینه های هنگفت طلب می کنند. همیشه صاحب وب سایت کسی است که دامنه به نام وی ثبت می شود. به همین دلیل از در اختیار داشتن کامل دامنه خود مطمئن شوید.

همیشه فراموش نکنید که افزایش رتبه سایت شما در موتورهای جستجوگر (سئو) مستقیما به دامنه شما مربوط می شود. بنابراین در انتخاب آن دقت کنید چراکه تغییر برند یا تغییر نام دامنه در آینده ممکن است به تلاش های شما در زمینه سئو لطمه وارد کند.

 

از طراح وب سایت نمونه کار آنلاین بخواهید

از طراح وب سایت خود آخرین نمونه کارها را طلب کنید. توجه داشته باشین آخرین نمونه کارها را مد نظر قرار دهید زیرا صنعت طراحی وب سایت بطور مداوم در حال تغییر است و ممکن است متودهایی که در نمونه کارهای قدیمی بکار رفته باشد دیگر منسوخ شده باشد. به عنوان مثال، با توجه به گسترش اینترنت تلفن همراه استفاده از فایل های فلش دیگر توصیه نمی شود چون بسیاری از گوشی ها آن را پشتیبانی نمی کنند. علاوه بر این، ممکن است در متودهای اخیر وب سایت در مرورگرهای مختلف متفاوت دیده شود بنابراین از نحوه نمایش آنها در مرورگرهای مختلف مطمئن شوید.

همچنین توصیه دیگر این است که از مشتریان سابق آن شرکت طراحی وب سایت در مورد نحوه پشتیبانی و خدمات پس از فروش آن شرکت بپرسید. یکی از مهمترین مسائل در طراحی هر وب سایت خدمات پشتیبانی آن است. چنانچه به مشکلی بر بخورید شرکت باید در اسرع وقت پاسخگوی شما باشد. اینکه یک شرکت پس از راه اندازی سایت شما را رها کند ممکن است به کسب و کار شما صدمه فراوانی وارد نماید.

 

از شرکت های طراحی سایت در مورد قیمت ها و هزینه ها بپرسید

وقتی شما می خواهید هزینه های یک طراحی وب سایت را برآورد کنید این آیتم ها را در نظر بگیرید: هزینه ثبت و تمدید دامنه، هزینه های میزبانی وب، قیمت بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو و هزینه طراحی و راه اندازی وب سایت.

شرکت های طراحی سایت معمولا دارای پکیج ها و بسته های پیشنهادی هستند. هیچ وقت دو بسته از دو شرکت متفاوت را مقایسه نکنید چراکه پکیج های طراحی وب سایت معمولا دارای قابلیت های متفاوتی هستند که حتی یک قابلیت کوچک ممکن است در قیمت طراحی آن تاثیر گذار باشد. پیشنهاد می شود که فهرستی از قابلیت های مورد نظر خود را مشخص کنید و آن فهرست را از نظر قیمتی از شرکت های مختلف استعلام بگیرید.

 

از طراح وب سایت خود در زمینه قیمت پشتیبانی و خدمات پس از فروش بپرسید.

برخی از شرکت های طراحی سایت برای خدمات پشتیبانی خود هزینه های دوره ای دریافت می کنند. از آنها در مورد چند و چون خدمات پس از فروش بپرسید. مطمئن شوید که شرکت مورد نظر قادر به ارائه خدمات پشتیبانی برای بلند مدت خواهد بود.

 

از آنها در مورد نوع سیستم مدیریت محتوای وب سایت بپرسید

 

سیستم مدیریت محتوا یا CMS کنترل پنل مدیریتی وب سایت شماست که به شما امکان افزودن صفحات و مدیریت آیتم های مختلف وب سایت را می دهد. شما به وسیله آن می توانید فایلی در سایت آپلود کنید یا صفحات را ویرایش نمایید. این کنترل پنل باید کاربر پسند باشد تا براحتی بتوانید با آن کار کنید.

 

دو نوع از CMS وجود دارد: یکی کد باز و دیگری کد بسته،

CMS های کد باز مانند وردپرس ، جوملا ، دروپال و ... کنترل پنل هایی هستند که سورس نرم افزاری آنها در اینترنت برای دانلود وجود دارد. این کنترل پنل ها رایگان هستند و از نظر امنیتی در پایین ترین سطح قرار دارند چراکه سیستم های کد باز از نظر نرم افزاری بسیاری از راه های هک و حمله به وب سایت را در اختیار افراد خرابکار قرار می دهد. از طرف دیگر سیستم های کد بسته معمولا توسط هر شرکت بصورت جداگانه و با کدنویسی اختصاصی نوشته شده است. از نظر امنیتی کد ها در اختیار کسی قرار نگرفته و همین یک مزیت می باشد. اما سورس نرم افزار در اختیار شرکت مورد نظر باقی می ماند. فراموش نکنید در مقایسه قیمت ها این مسئله را در نظر بگیرید که کنترل پنل های کد بسته هزینه بر هستند اما سیستم های کد باز ( نا امن ) رایگان می باشند.

یک طراح وب سایت خود می بایست با تکیه بر سیستم کد بسته ، بهترین و حرفه ای ترین قابلیت ها را در اختیار شما قرار دهد. به این ترتیب شما هم از امنیت سایت خود مطمئن می شوید و هم از قابلیت توسعه پذیری آن .