-

چند نکته در طراحی سایت فروشگاهی

چند نکته در طراحی سایت فروشگاهی
(Total 1 Votes : 5 of 5)

طراحی سایت فروشگاهی

تجارت الکترونیک طی دهه گذشته راه زیادی را طی کرده است. با این روند، بدون شک روزی حتی یک خرده فروش آجر و سیمان هم از طریق اینترنت فعالیت خواهد کرد. بر اساس آمار، تعداد خریداران دیجیتال در سراسر جهان برای سال 2018 به 1.79 میلیارد دلار رسیده است. پیش بینی های سال آینده حتی امیدوار کننده تر است که انتظار می رود به 1.92 میلیارد دلار برسد.

با نگاه کردن به ارقام بالا، تعجب آور نیست که چرا یک تاجر در یک وب سایت تجارت الکترونیک سرمایه گذاری می کند. مهم است که به یاد داشته باشید که وب سایت ها به راحتی می توانند منسوخ شوند، به این معنی که یک سایت در کمتر از یک سال می تواند تبدیل به سایتی قدیمی شود یا برعکس تبدیل به سایتی شیک و جدید گردد. بنابراین، مهم است که همیشه در طراحی وب سایت های تجارت الکترونیک به روند جدیدی نگاه کنید تا در رقابت های خود جلوتر بمانید.

جدیدترین نکات طراحی سایت فروشگاهی در سال 2019

ما باید از خودمان بپرسیم که آینده برای تجارت الکترونیک در سال 2019 چه چیزی به ارمغان خواهد آورد. خوب، یک واقعیت که ما میدانیم، این است که تجربه کاربری بهبود یافته همیشه بیشترین تقاضا را دارد.

هنگام طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی تجارت الکترونیک برای مخاطبان در سال 2019، توسعه دهندگان باید به خاطر داشته باشند که ویژگی های وب باید ساده اما جذاب باشند. عملکرد نیز باید حفظ شود.

بیایید نگاهی به برخی از روند طراحی وب سایت های خرده فروشی در سال 2019 و برخی از بهترین الهام های طراحی سایت برای تجارت الکترونیک برای هر صاحب کسب و کار که در سال آینده سرمایه گذاری می کنند:

1. توجه به پس زمینه

وب سایت شما باید توانایی حفظ ارتباط کاربران با آن را داشته باشد. برای انجام این کار، اولین نتیجه خوب را ایجاد کنید. توجه به پس زمینه یکی از بهترین روشهای جذب کاربران است و آنها را در وب سایت خود قرار می دهد.

مینیمالیسم یک عنصر طراحی بسیار مهم است. با این حال، گاهی اوقات می تواند به خلاقیت دست پیدا کند. برای سال 2019، طراحی وبسایت از استفاده از محتوای ویدئویی یا متحرک در زمینه طرح وبسایت استفاده خواهد کرد.

 

 

شما قطعا می توانید یک تکه تکه را در وب سایت خود مشاهده کنید، و در نتیجه، نرخ تبدیل نیز احتمالا افزایش خواهد یافت. شما متوجه خواهید شد که سایت های زیر دارای پس زمینه بسیار خوبی هستند:

خاطرات زندگی
حلقه
ورزشی بیونیک
عنصر امضا


2. میکرو تعامل

با استفاده از تکنولوژی میکرو تعامل در طراحی وب، یک روند نسبتا جدید است که راه را به سال 2019 می رساند. تعاملات کوچک، تعاملات کوچک بین یک کاربر خاص و یک سایت است. آنها با انجام اقداماتی مانند دستورالعمل، به کاربران کمک می کنند تا وظایف خاصی انجام دهند. این ویژگی به کاربران کمک می کند به روش زیر:

کاربران را با بازخورد مهم یا نتیجه اقداماتی که در وبسایت انجام دادید، ارائه دهید؛
هنگامی که با موفقیت یک کار را انجام دادید، کاربران را مطلع کنید
کمک به کاربران در وب سایت مشغول به کار هستند
جلوگیری از اشتباهات عملیات توسط نشان دادن کاربران در هر مرحله از روند.

 


KLM نمونه خوبی از استفاده از تعاملات میکرو برای ارائه دلیل برای سفر به هر کاربر در سایت است. با استفاده از این ویژگی، شما همچنین قدرت نفوذ به کاربر را برای تصمیم گیری سریعتر به نفع خود داشته باشید.

3. یادگیری ماشین و chatbots

در ابتدا ارتباط با رباتها کاملا غیر طبیعی بود. با این وجود، در طول چند سال گذشته، با توجه به توسعه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، این موضوع به طرز چشمگیری تغییر کرده است.

بسیاری از سایت ها با استفاده از ربات ها به طور فزاینده ای برای کمک به بهبود ارتباطات بین فروشنده و خریدار کمک می کنند. Chatbots همچنین می تواند به تیم فروش شما کمک کند تا در یافتن فرصت های شغلی برای کسب و کار شما موثر باشد.

تعامل پیشرفته بین مشتری و سایت شما فرصت های بیشتری را برای افزایش نام تجاری شما ایجاد می کند. برخی از بهترین چت روم ها را می توان در منابع زیر پیدا کرد:

ای بی
Swelly (Facebook Chabot)
YesSire (متعلق به آمازون)
لفت


4. طرح بندی شبکه های مختلف


یکی از مهمترین روند طراحی وب سایت برای سال آینده، تفکر خارج از جعبه است. دو الگو متمایز پایه را برای تمام طرحهای شبکه در وب سایت ها تشکیل می دهند. این شامل شبکه شکسته و طرح نامتقارن است.

طرح بندی های بالا برای صاحبان کسب و کار برای ساخت سایت های خود امکان پذیر است. اضافه کردن محتوا مانند تصاویر، ویدئو و یا هر نوع دیگر از محتوای تایپ شده را می توان به راحتی بر روی شبکه شکسته انجام می شود.

هنگام استفاده از طرح بندی شبکه های مختلف، اطمینان حاصل کنید که دستگاه های مختلفی که کاربران شما در اختیار دارند، مورد توجه قرار گیرند. به عنوان مثال، یک طرح شبکه در یک دستگاه تلفن همراه مانند یک گوشی هوشمند نباید محتوای زیادی را به آن اضافه کند. اگر مطالب اضافی برای اضافه کردن به صفحه خود داشته باشید، کاربر را به سمت پایین حرکت دهید و آن را پیدا کنید. وب سایت های زیر برخی از بهترین طرح های شبکه امروز:

Curioos
رزرو شده
M.A.P
دینامیت


5. با استفاده از چهره های مختلف هندسی و اشکال


اولین چیزی که باید به آن پاسخ دهیم این است که استفاده از طرح های هندسی در وب سایت ها کاملا جدید نیست. این دو سال در میان طراحان بسیار محبوب بوده است.

طراحان متوجه شده اند که سایت هایی که از چهره ها و شکل های هندسی استفاده می کنند واکنش دوستانه ای را از افرادی که از آنها بازدید می کنند، دریافت می کنند. یکی دیگر از مزیت های مهم این روند این است که برای پیاده سازی آن بسیار ارزان است.

اگر شما علاقه مند به اضافه کردن ویدئو یا محتوای متحرک به طراحی سایت خود نیستید، با استفاده از اشکال یا سینموگرافها، بهترین چیز بعدی است. این سایت های الهام بخش عناصر هندسی هوشمندانه ای دارند:

مورد 3 D
Anet Design
بابا


6. توجه به یک شرکت


هنگامی که شما تصمیم به طراحی یک برنامه یا سایت برای کسب و کار خود را آنلاین، همه شما در تلاش است تا نام تجاری خود را در دسترس مخاطبان بزرگتر است. این به این معنی است که سایت و نام تجاری شما باید جداگانه باشد.

قبل از شروع فرایند طراحی، وقت خود را برای شناسایی تمام ویژگی های مهم نام تجاری خود بردارید. به طور خلاصه، مواردی را که شرکت شما را به چه چیزی نشان می دهد برجسته کنید. هنگامی که این کار را انجام می دهید، قدم بعدی این است که چگونگی آنها را به واقعیت تبدیل کنید و آنها را به سایر نقاط جهان معرفی کنید.

بهترین راه برای تمرکز بر وب سایت شرکت شما با اضافه کردن محتوای معتبر به آن است. به عنوان مثال، اگر می خواهید محتوای تصویر یا ویدئو را اضافه کنید، سعی کنید از استفاده از محتوای سهام از وب سایت های دیگر دور بمانید. هدف در اینجا این است که به عنوان معتبر به عنوان امکان پذیر است، بنابراین، تمام مطالب خود را باید توسط شما ایجاد شده است. در اینجا چند نمونه وجود دارد:

جولیوس سیلورت
بلند پروازانه
هامبرت و پویات
ETQ آمستردام


7. طراحی اشیا

هنگامی که به طراحی رابط کاربر می آید، شما باید ابزار مناسب داشته باشید تا سایت شما به راحتی با کاربران ارتباط برقرار کند. طراحی اشیا ارائه می دهد ابزار شما می توانید استفاده کنید برای تکمیل رابط کاربر خود را به طوری که شما بیشتر از آن استفاده کنید.

 

 

طراحی محتوا بر اساس ویژگی های طراحی مختلف مانند شبکه ها، رنگ ها، فضای یک صفحه وب، تایپوگرافی مورد استفاده و تصاویر است. تمام ویژگی های طراحی فوق الذکر در نظر گرفته شده است تا سایت ایجاد شود که به خوبی برای شما مفید باشد.

یکی دیگر از دلایل مهم برای طراحی محتوا برای سایت تجارت الکترونیک شما، توانایی آن است که نام تجاری و انعطاف پذیری خود را در سیستم عامل های مختلف مانند آندروید و IOS بیان کنید. مثال های زیر طراحی ماشین درست انجام می شود:

Androidto
زاویه ای
بهنوش


8. مینیمالیسم

روند دیگری در این لیست جدید است که رویکرد حداقلی برای طراحی وب است. اگر چه بعضی از وبسایت ها می توانند با ویژگی های پیچیده کار کنند، داشتن یک وب سایت مینیمالیستی باعث آسیب بیشتر نسبت به سودمندی شما خواهد شد

 

اطلاعات بیشتر :

http://webdesign.nitaran.co/webdesign/%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%DB%8C