-

چگونه یک فروشگاه اینترنتی پردرآمد راه اندازی کنیم؟

چگونه یک فروشگاه اینترنتی پردرآمد راه اندازی کنیم؟
(Total 1 Votes : 5 of 5)

طراحی سایت فروشگاهی آنلاین

وقتی قصد راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی آنلاین را دارید باید پیش از هرچیز باید خصوصیات و ویژگی های یک فروشگاه موفق را بدانید.

جذب مشتری وفادار

مشتری وفادار کسی است که وقتی برای اولین بار وارد سایت شما می شود آنچنان جذب پیشنهادات و نحوه عملکرد فروشگاه شما شود که بازهم به سایت شما سربزند و مشتری شما بماند. این دسته از مشتریان سهم عمده ای در درآمد شما دارند. هرچقدر نرخ جذب مشتری های وفادار در سایت شما بیشتر شود این روند تصاعدی به محبوبیت و موفقیت هرچه بیشتر سایت شما منجر خواهد شد. اما برای جذب مشتری وفادار چه چیز لازم است؟ قبل از پاسخ به این سوال شخصی را در نظر بگیرید که برای اولین بار به سایت شما مراجعه می کند. وی در درجه اول باید بتواند به سایت شما اعتماد کند پس اولین رکن در جذب مشتری اعتماد سازی است.

هر چقدر شما موارد جلب اعتماد مشتریان را فراهم کنید نرخ جذب بالاتر می رود. اعلام شماره تلفن ها و آدرس های معتبر جهت ارتباط با شما، درج نمادهای اعتماد نظیر اینماد و... و همچنین درج توضیحاتی در مورد قوانین بازگشت وجه و یا پرداخت در محل همگی از جمله موارد ابتدایی در جلب اعتماد کاربران هستند.

بعد از اعتماد سازی باید محصول و خدمات مورد نظر مشتریان براحتی در دسترس آنها قرارگیرد. به این معنی که وقتی کاربری برای اولین بار وارد فروشگاه شما می شود به دنبال محصول و یا خدمات مورد نظر خود می گردد. اگر بتواند آنرا براحتی پیدا کند و از طرف دیگر مراحل ثبت سفارش برای وی راحت بنظر برسد در این زمان شما به جذب این مشتری بسیار نزدیک شده اید.

اگرچه موارد فوق شرط لازم برای جذب مشتریان وفادار هستند اما رکن اصلی "قیمت مناسب" با توجه به کیفیت ارائه شده محصولات و یا خدمات است. نباید شرط قیمت را نادیده گرفت. بسیاری از مشتریان به دنبال قیمت پایینتر هستند و اگر قیمت های شما برای آنها جذاب باشد باز هم از شما خرید خواهند کرد. بنابراین شما به عنوان یک فروشگاه باید همواره به دنبال راه هایی باشید که تعرفه ها و قیمت های خود را پایین تر بیاورید.

 

طراحی فروشگاه سازگار با  موبایل، کامپیوتر و سایر دستگاه ها

امروزه نقش وسایلی نظیر موبایل و تبلت در مراجعه مشتریان به فروشگاه های اینترنتی بر کسی پوشید نیست. قبل از طراحی فروشگاه اینترنتی به این نکته دقت کنید که فروشگاه شما با موبایل و تبلت و سایر سیستم هایی که ممکن است یک کاربر سایت شما را با آن باز کند سازگار باشد و یا به اصطلاح ریسپانسیو باشد.

این مسئله تا آن اندازه مهم است که کمپانی بزرگی مثل گوگل مرتب بر ریسپانسیو بودن وب سایت ها تاکید می کند و سعی کرده در الگوریتم های ربات های جستجوگر برای فروشگاه های ریسپانسیو امتیازهای مثبتی قائل شود.

 

فعال بودن یک فروشگاه شرط اصلی موفقیت آن است

هیچگاه فراموش نکنید اگر می خواهید یک فروشگاه موفق داشته باشد می بایست هر روز در آن فعالیت کنید. درست مانند یک ملک تجاری که اگر یک روز آن را ببندید مشتریان را از دست می دهید فروشگاه آنلاین نیز نباید یک روز بسته باشد. به این معنی که هر روز باید سایت را بروزرسانی کنید و کاربران سایت شما فعالیت را در سایت شما حس کنند و بدانند سایت زنده است و هر لحظه ممکن است محصولات جدیدتری را در سایت ببینند.

شما باید همانند یک مدیر فعال ، سایت را تحت نظر داشته باشید و بازخودهای آن را تحلیل کنند. اینکه هر روز چه تعداد بازدید کننده دارید و چه تعداد مشتری دارید و از این تعداد چه تعداد مشتری وفادار جذب کرده اید.

از طرف دیگر باید ببینید که کدام محصولات بیشتر فروش دارد و سعی کنید تعداد و تنوع محصولاتی را که بیشتر خواهان دارد بالاتر ببرید.

 

تبلیغات را در اولویت قرار دهید

تا زمانی که دیگران از وجود سایت شما مطلع نباشند و ندانند که شما چه محصولات و یا خدماتی را ارائه میدهید هیچ شانسی برای موفقیت نخواهید داشت. پس بعد از اینکه فروشگاه خود را طراحی و راه اندازی کردید نوبت می رسد به اینکه سایرین را از سایت و محصولاتتان مطلع کنید. باید به دنبال بهترین راه های تبلیغاتی باشید.

در سایت های مختلف تبلیغات اینترنتی داشته باشید، در نشریه هایی که فکر می کنید مخاطب خوبی را به سایت شما هدایت می کنند تبلیغ کنید و همچنین از نقش تبلیغات کلیکی اینترنتی غافل نشوید.

همیشه بخشی از درآمد خود را به تبلیغات اختصاص دهید و قطعا برای شروع نیاز به سرمایه گذاری بیشتری روی تبلیغات دارید. فراموش نکنید همواره یکی از بهترین راه های تبلیغاتی برای شما جذب مشتری از طریق گوگل و یا سایر ابزارهای جستجوگر می باشد. پس بهینه سازی سایت را جزو فعالیت های ابتدایی خود قرار دهید.

 

برای اطلاع بیشتر در مورد راه اندازی فروشگاههای اینترنتی به صفحه ویژه طراحی سایت فروشگاهی مراجعه نمایید