-

اطلاعات لازم قبل از سفارش طراحی سایت شرکت ها و یا مشاغل

اطلاعات لازم قبل از سفارش طراحی سایت شرکت ها و یا مشاغل
(Total 1 Votes : 5 of 5)

مدیران یا مسولین ذیربط شرکت ها یا حرفه ها قبل از سفارش طراحی وب سایت خود باید به نکات مهمی توجه داشته باشند که در بهبود کیفیت طراحی و راه اندازی سایت مورد نظر ضروری و مفید است.

1-بخش های مورد نظر را تعیین کنید

از اولین اقدامات لازم قبل از طراحی سایت با هر مضمون این است که بخش های مختلف سایت و همچنین محتوای آنها بصورت کامل تعیین شود.

بخش های متداول:

بخش درباره ما

بخشی با عنوان "درباره ما" یا "درباره شرکت" یا با عناوین مشابه دیگر که در آن به توضیحاتی پیرامون تاریخچه تاسیس ، مدیریت ، کارکنان، اهداف و چشم اندازهای آن شرکت یا حرفه پرداخته می شود. بهتر است تصاویری نیز برای نمایش در این بخش در نظر گرفته شود. متنی را به همراه تصاویر برای قراردادن در این بخش تهیه کنید.

بخش خدمات

معمولا برای سایت های مشاغل یا شرکت ها بخشی با هدف معرفی خدمات طراحی می شود. این بخش می تواند شامل یک یا چند صفحه باشد. به عنوان مثال ممکن است فقط توضیحاتی کلی پیرامون خدمات در این صفحه قرار گیرد و یا خدمات بصورت دسته بندی شده  در صفحاتی جداگانه با جزئیات شرح داده شوند.  قبل از سفارش طراحی سایت خود، مشخص کنید که می خواهید خدمات شما به چه شکل و تحت چه عناوینی در سایت معرفی گردد. باز هم ذکر این نکته ضروری است که استفاده از تصاویر مرتبط می تواند در زیبایی و کیفیت سایت شما موثر باشد. همچنین می توانید هنگام سفارش طراحی سایت با مشاورین شرکت نیتاران پیرامون استفاده از عکس های مرتبط تبادل نظر کنید. چنانچه لازم میدانید، امکان عکس برداری از شرکت یا حرفه شما نیز به منظور درج تصاویر در وبسایت وجود دارد.

بخش محصولات

شرکت ها و یا مشاغلی که محصولاتی را جهت عرضه و فروش ارائه می دهند بخشی را در سایت برای معرفی محصولات در نظر می گیرند . اگر صرفا هدف معرفی محصولات بوده و نیاز به سفارش اینترنتی نباشد در این بخش محصولات در دسته بندی هایی همراه با تصویر و ذکر توضیحات لازم قرار می گیرند. در موارد لازم می توان قیمت هر محصول را نیز درج کرد.

برای این بخش مشخص کنید که می خواهید چه تعداد محصولات و تحت چه دسته بندی هایی در سایت شما قرار گیرد. تصاویر و توضیحات هر محصول را نیز تهیه و گردآوری کنید. همچنین می توانید از مشاوره همکاران ما در شرکت نیتاران برای تهیه عکس ها و توضیحات محصولات بهره مند شوید.

بخش اخبار مرتبط با شرکت

مشخص کنید که آیا می خواهید سایت شما شامل بخشی برای درج خبرهای مربوط به شرکت یا حرفه مورد نظرتان باشد یا خیر. در این بخش در صورت لزوم خبرهایی پیرامون شرکت یا حرفه شما نظیر خبرهای سمینارها، نمایشگاه ها، قراردادها و رویدادهای مرتبط با شرکت و فعالیت های شما قرار میگیرد. بهتر است یکی دو مطلب پیش فرض برای این بخش تهیه کنید.

بخش فرم همکاری

در صورت نیاز می توانید بخش یا بخش هایی در وب سایت خود برای همکاری با سایر شرکت ها یا اشخاص در نظر بگیرید. معمولا این بخش شامل فرمی می شود که شخص بازدیدکننده آن را بصورت آنلاین پرکرده و به سایت شما ارسال میکند. بخش همکاری می تواند با هدف همکاری در زمینه های "اخذ نمایندگی" یا "بازاریابی" و یا حتی "استخدام" باشد.

چنانچه مایلید این بخش را در سایت خود داشته باشید متن مورد نیاز را تهیه و همچنین مشخص کنید که در فرم همکاری میخواهید چه مواردی توسط بازدیدکننده تکمیل شود. در این فرم مواردی ستاره دار نیز به عنوان موارد ضروری تعیین می گردد..

بخش گالری تصاویر

اگر میخواهید بخشی در سایت شما به عنوان آلبوم تصاویر شامل فعالیت ها و یا پیشینه شما و یا هر مضمون دیگر قرارگیرد لطفا تصاویر لازم را گردآوری و دسته بندی کنید. اگر لازم می دانید می توانید توضیحاتی نیز در مورد تصاویر بنویسید. همچنین امکان تهیه تصاویر توسط عکاسان حرفه ای شرکت نیتاران وجود دارد.

بخش پیوندها

می توانید بخشی با عنوان پیوندها شامل آدرس سایت های مرتبط با حرفه شما و یا سایت هایی که مایلید آدرس آنها در این بخش معرفی شوند داشته باشید. به عنوان مثال شرکتی که در زمینه صنایع فعالیت دارد می تواند آدرس وزارت صنایع و معادن و آدرس سایت های مفید مرتبط با صنعت را در سایت قرار دهد.

بخش تماس با ما

از دیگر بخش های ضروری هر وب سایت بخشی برای قرار دادن اطلاعات راه های ارتباطی است. شماره های تماس ، فکس ، آدرس های ایمیل و در صورت نیاز آدرس پستی و کلیه اطلاعاتی که برای ارتباط مشتریان و یا بازدیدکنندگان لازم است. در صورت تمایل حتی می توانید کروکی آدرس را نیز بصورت گرافیکی و متحرک در سایت داشته باشید.

معمولا یک فرم تماس آنلاین نیز در این بخش در نظر گرفته می شود.

سایر بخش های مورد نظر شما

هر بخش دیگری که در نظر دارید در سایت خود داشته باشید مشخص کنید. امکان طراحی هر بخشی که شما بخواهید وجود دارد. بخش های آموزشی ، دانلود ،دانستنیها و... هر بخش مورد نظر دیگر را مشخص و اطلاعات لازم هر بخش را گردآوری کنید.

 

2- زبان و زبان های سایت خود را تعیین کنید

مشخص کنید که سایت شما تک زبانه باشد یا چند زبانه و اگر میخواهید سایتی چند زبانه داشته باشید لطفا ضمن تعیین هر زبان و همچنین تعیین نمودن زبان اصلی سایت در مورد صفحات مورد نیاز در هر زبان تصمیم بگیرید.

ممکن است شما بخواهید به عنوان مثال تمامی صفحات فارسی را عینا در بخش انگلیسی داشته باشید که این نیازمند ترجمه کلیه صفحات است. در صورت اینکه ترجمه متون را در اختیار ندارید می توانید کار ترجمه را نیز به شرکت نیتاران واگذار کنید.

در صورتی که لازم نمی دانید همه صفحات در زبان های دیگر ترجمه شوند می توانید به عنوان مثال برای زبان انگلیسی چند صفحه مختصر داشته باشید.

3- اطلاعات لازم و مفید را گردآوری کنید

کلیه اطلاعات لازم را برای بخش های مختلف سایت در قالب CD یا DVD گردآوری کنید. باز هم تاکید بر این نکته ضروریست که هرچه اطلاعات و تصاویر شما بیشتر باشد کیفیت و محتوای سایت شما بهتر خواهد بود. لطفا آرم ، لوگوها و تصاویر مرتبط با شرکت یا حرفه خود را با بالاترین کیفیت ذخیره کنید.

بهتر است متون در فایل های WORD ذخیره شده باشند.

شما می بایست سی دی حاوی متون و تصاویر را هنگام عقد قرارداد طراحی سایت به مسئولین شرکت تحویل نمایید.

نمونه های بروشور ، کارت ویزیت و سربرگ می تواند در طراحی وب سایت شما بسیار مفید باشد.

4- اگر میخواهید سایت شما در صفحه اول گوگل یافت شود

اگر بجز سفارش طراحی وبسایت ، می خواهید سایت شما در صفحه اول گوگل نیز نمایش داده شود می توانید با کارشناسان شرکت نیتاران مشورت کنید. به این منظور لازم است کلمات کلیدی مرتبط با سایت خود را تعیین کنید. کلمات کلیدی کلماتی هستند که پس از جستجو در سایت گوگل سایت شما را به جستجوگر نمایش می دهند. به عنوان مثال اگر در زمینه خدمات مسافرتی فعالیت دارید عباراتی مثل "تور خارجی" یا "تور امارات" یا "تور داخلی" یا "تور لحظه آخر" و یا عبارات دیگر می توانند تعیین شوند.