-

روش های پرداخت آنلاین الکترونیکی داخلی و خارجی برای وب سایت شما

روش های پرداخت آنلاین الکترونیکی داخلی و خارجی برای وب سایت شما
(Total 3 Votes : 4 of 5)

در این مطلب قصد داریم راه های دریافت پول از طریق وب سایت را مورد بررسی قرار دهیم. فرض می کنیم شما سایتی را راه اندازی کرده اید که می تواند برایتان درآمد داشته باشد. اما سوال این است که چگونه این درآمد به حساب شما واریز گردد؟ پاسخ به این سوال در مواردی ساده به نظر می رسد اما وقتی صحبت از پرداخت های الکترونیک بین المللی می شود بخصوص در مواردی که ایرانی ها مورد تحریم قرار گرفته اند ، کار پیچیده و یا حتی در بعضی موارد غیر ممکن می شود.

فراموش نکنید بررسی روش های پرداخت آنلاین برای وب سایت شما پیش از طراحی سایت بسیار حائز اهمیت است چرا که تصمیمات شما در زمینه نحوه و روش های دریافت پول توسط وب سایت شما در طراحی و برنامه نویسی آن تاثیر مستقیم دارد. وظیفه شرکت طراحی سایت طرف قرارداد شما ، بررسی و پیاده سازی راهکارها و درگاه های پرداخت الکترونیک روی وب سایت شما خواهد بود.

پرداخت های الکترونیکی را در سه دسته مورد بررسی کلی قرار می دهیم

1- پرداخت های الکترونیک با حساب بانکی داخل کشور

این نوع روش شامل کلیه درگاه های پرداخت الکترونیک بانکی داخل کشور می شود. امروزه اکثر بانک های کشور خدمات سیستم درگاه پرداخت آنلاین متصل به کارت های شتاب را ارائه می دهند. شما در مرحله طراحی سایت ، تصمیم می گیرید که از کدام بانک و یا کدام بانک ها درگاه پرداخت آنلاین بگیرید. سپس تصمیم خود را به شرکت طراح سایت اعلام می کنید. بعد از آنکه سایت شما طراحی و راه اندازی شد درخواست خود را بصورت مستقیم به بانک یا بانک های مورد نظر تحویل می دهید. معمولا در زمانی کمتر از یک هفته ، مسولین ذی ربط در بخش تجارت الکترونیک بانک ، وب سایت شما را بررسی کرده و اطلاعات اتصال به درگاه پرداخت آنلاین را برایتان ارسال می کنند و در پایان شرکت طراحی وب سایت شما ، درگاه مربوطه را روی سایت شما راه اندازی می نماید. از آن پس هر مشتری که عابر کارت متصل به شبکه شتاب ( اکثر عابر کارت ها متصل به شتاب هستند ) داشته باشد می تواند برای دریافت محصول و یا خدمات شما وجه مورد نظر را پرداخت نماید. این پول مستقیما به حساب بانکی شما واریز خواهد گردید.

2- پرداخت های الکترونیک با حساب بانکی خارج از کشور

در مواردی که شرکت و یا وب سایت شما درآمد بین المللی دارد و یا حتی در مواردی که می خواهید مشتریان داخلی بتوانند از روش های پرداخت بین المللی نیز استفاده کنند شما نیاز به یک حساب بانکی بین المللی خواهید داشت. مسلما وقتی صحبت از روش های پرداخت الکترونیکی بین المللی می شود کار برای ما ایرانی ها کمی دشوار است. اما فراموش نکنید در مواردی راه های دور زدن تحریم ها حتی برای مردم مقیم ایران نیز وجود دارد. در این مطلب از پرداختن به جزئیات این روش ها صرف نظر می کنیم . پرداخت های الکترونیک با حساب بانکی خارج از کشور در مواردی مفید است که قصد دارید از طریق کارت های اعتباری بین المللی از قبیل ویزاکارت یا مستر کارت و یا روش های حواله ارزی بانکی پول دریافت کنید. البته با توجه به قوانین هر کشور میزان و سقف انتقال و واریز وجه به حساب شما متفاوت خواهد بود.

برای استفاده از روش های پرداخت الکترونیکی ویزاکارت یا مسترکارت نیز همانند حساب های الترونیکی داخلی نیاز به اطلاعات درگاه پرداخت آنلاین دارید که آن هم از طریق شرکتی که کار طراحی سایت شما را انجام می دهد قابل برنامه نویسی و پیاده سازی خواهد بود.

3- پرداخت های الکترونیک بین المللی بدون حساب بانکی

از دیگر روش های دریافت وجه از طریق وب سایت استفاده از سرویس دهنده ها یا بانک های مجازی الکترونیکی می باشد. از جمله معتبرترین حساب های الکترونیکی می توان پی پال ، مانی بوکرز ، پیزا ( آلرت پی ) را نام برد که از نظر اعتبار و عمومیت بین المللی در ردیف اول قرار می گیرند. هر یک از این حساب های بانکی درگاه مربوط به خود را دارند و البته شرایط آنها نیز در مواردی بسیار سخت گیرانه است. هر یک از حساب های الکترونیکی معتبر جهانی برای سنجش اعتبار و تایید هویت صاحبین حساب روش های مختلفی دارند که این روش ها در مواردی که تابعیت ایرانی های مقیم ایران را آشکار می سازد به دلیل تحریم ها منجر به مسدود شدن حساب ایرانی ها می شود. به همین دلیل برای استفاده از این سرویس ها حتما باید از روش های دور زدن تحریم استفاده کرد در غیر این صورت هیچ گونه تضمینی برای پول شما در این حساب ها نخواهد بود. پس حتما قبل از استفاده و ثبت نام برای این حساب ها در مورد شرایط آنها بررسی و تصمیم بگیرید.

نوع دیگری از حساب های بین المللی الکترونیکی نیز وجود دارند که گرچه عمومیت جهانی آنها به اندازه حساب های نام برده شده نیست اما به هر حال حساب های معتبری هستند که شرایط آسان تری خصوصا برای ایرانی ها دارند. از آن جمله می توان به حساب الکترونیکی روسی با نام وب مانی و یا حساب های لیبرتی ریسرو و پرفکت مانی اشاره کرد. این حساب ها هم هرکدام درگاه های پرداخت الکترونیک خود را دارند.

با توجه به کلیاتی که به آنها در سه دسته فوق اشاره گردید شما می بایست ابتدا روش های مورد نظر خود را بررسی کرده و در مورد داشتن شرایط لازم برای افتتاح حساب برای هر یک از این روش ها اطمینان حاصل نمایید سپس تصمیمات خود را با شرکت طراحی سایت مورد نظرتان در میان گذاشته و از آنها بخواهید درگاه های پرداخت آنلاین روش های انتخاب شده را روی سایت شما نصب نمایند.