-

82 درصد سایت ها در سال 2015 از طراحی سایت ریسپانسیو استفاده خواهند کرد

82 درصد سایت ها در سال 2015 از طراحی سایت ریسپانسیو استفاده خواهند کرد
(Total 0 Votes : 0 of 5)

اخیرا در گوگل پلاس تیم گوگل وبمستر از مخاطبینشان در مورد اینکه از چه تکنولوژی طراحی سایتی برای موبایل استفاده می کنند نظرسنجی کرده اند. تا لحظه نوشتن این مقاله ، 82 درصد از رای دهندگان به طراحی سایت ریسپانسیو رای داده اند.

4 درصد می گویند از داینامیک بودن قالب و 6 درصد می گویند از url جدا برای موبایل بهره می گیرند در این میان فقط هفت درصد می گویند سایت آنها برای موبایل طراحی نشده است.

طراحی سایت ریسپانسیو

همانطور که مشخص است 82 درصد رقم بالایی در رای گیری می باشد.

Barry Schwartz یکی از ویراستارهای معروف در زمینه موتورهای جستجوگر و بهینه سازی سایت SEO در مورد این سنجی گوگل در نوشته خود گفته است . " من شرط می بندم این خیلی با چیزی که در وب می بینیم فاصله دارد. من دوست دارم گوگل این آمار را در سراسر وب به اشتراک بگذارد. من شرط می بندم بیشتر از 80 درصد صفحات وب در اینترنت برای موبایل طراحی نشده اند. "

بنظر می رسد اگر Barry این شرط بندی را در لاس وگاس بکند برنده خواهد بود چرا که Akamai هم در نوامبر 2014 نتایجی را منتشر کرده است.

همانطور که در نمودار می بینید تنها 18.7 درصد از 10 هزار سایت برتر دنیا ریسپانسیو هستند. این رقم بر حسب ترافیک سایت ها کاهش می یابد. بطوری که از 100 سایت برتر 11.8 درصد ریسپانسیو هستند.

برایان کلایس از "pure oxygen"  هم در سال 2013 آنالیز مشابهی انجام داده است. بر طبق آنالیز وی از 100 سایت برتر 11 درصد آنها ریسپانسیو هستند. این رقم خوشبختانه طی دو سال افزایش پیدا کرده است و نشان می دهد وبمسترها رفته رفته به سمت ریسپانسیو کردن طراحی سایت پیش می روند.

تحقیقات Akamai نشان می دهد که حرکت به طرف ریسپانسیو شدن در میان 100 سایت برتر به کندی پیش می رود در حالی که بین 1000 سایت و 10000 سایت برتر این حرکت تندتر است.

شاید دلیل این روند کند بین 100 سایت برتر این باشد که سایت های بزرگ سایت های پیچیده تری هستند و تغییرات در آنها سخت تر است.

اما حقیقت این است که در هر دو تحقیقات مستقل صورت گرفته ، نشان داده می شود که نظر سنجی گوگل نمی تواند قابل تعمیم باشد.

اما خبر خوب برای طرفداران ریسپانسیو این است که اگر چه آمار بزرگ 80 درصدی گوگل صحیح نیست اما در هر حال سایت ها بسرعت به طرف ریسپانسیو شدن پیش می روند .

طراحان سایت عزیز ، فراموش نکنید سال 2015 فرا رسیده  و حالا که گوگل ترافیک بیشتری را از طریق اسمارت فون ها به سایت می فرستد باید به فکر استفاده از متودهای ریسپانسیو شدن باشید و یکی از سه کانفیگ هایی را که گوگل ساپورت می کند انتخاب نمایید.

بعلاوه این شما هستید که می توانید صاحبین وب سایت هایی را که کار طراحی وب سایت آنها را انجام می دهید به استفاده از شیوه طراحی سایت ریسپانسیو تشویق و متقاعد کنید.